Een tuin waarin alles zit wat je je als tuinbezitter zou wensen. Denk aan ruime terrassen en een stoere overkapping met buitenkeuken, maar ook prachtige natuurlijke beplanting met avontuurlijke paadjes om op ontdekking te gaan. Een heerlijke natuurlijke wellness-beleving waarin de natuur met haar seizoenen de hoofdrol speelt, en waarin je als vanzelf op avontuur gaat en kunt ontspannen.
Deze reportage is gefotografeerd in augustus en oktober, in het derde en vierde seizoen van de tuin. Je kunt goed zien hoe de tuin veranderd van kleur tijdens de herfst. Tijdens het fotograferen van de tuin vonden er mooie gesprekken aan de keukentafel plaats met de eigenaars, die enthousiast vertelden over hun tuin. Hoe ze dagelijks een rondje lopen, er met veel plezier in werken en menig verjaardag in de tuin wordt gevierd.
Het ontwerp van de tuin komt voort uit een aantal logische keuzes. Aan de ene kant hebben we te maken met buren die we aan het zicht willen onttrekken. Daar hebben we een aantal bestaande volwassen dennen (Pinus nigra) naar toe verplaatst. Samen met de groenblijvende Taxuswolken en de palenwand borgen ze de privacy zowel in de zomer als in de winter. De andere zijde van de tuin kijkt uit over het Limburgse landschap. Daar is de tuin een stuk opener om het geleende landschap te ervaren.
We hebben de overkapping bewust achter de natuurvijver geplaatst. Daar heb je het langste plezier van de zon en om er te komen moet je door de tuin lopen zodat je de plek ervaart. De route naar de overkapping is avontuurlijk gemaakt met een fraaie loopvlonder, halverwege een pauzeplek met twee fijne stoelen en een avontuurlijk paadje door de beplanting. Eenmaal aangekomen op het terras ontbreekt het je op de ruime vlonder aan niets, met de heerlijke relaxmeubels en de buitenkeuken. De natuurlijke vijver zelf zorgt voor leven, waarbij het wateroppervlak zorgt voor de weerspiegeling van de omringende natuur zoals de Kornoelje en de Larix met hun mooie herfstkleuren en de lucht.
In de westerse tuinarchitectuur streven we vaak naar een geperfectioneerd plaatje, maar wij halen onze inspiratie uit de Japanse Wabi-Sabi filosofie. Een verfrissende benadering die de natuur op een eerlijke manier laat zien met al haar imperfecties, vergankelijkheid en veranderlijkheid. Juist dat veranderlijke zouden we meer mogen omarmen. Meebewegen met de seizoenen. Door in onze tuinen namelijk natuur te ervaren, zijn we ons meer bewust dat we er zelf ook deel van uitmaken.
Vandaar onze slogan ‘Experience your Nature.’
Publicaties
Boek _ Van landschap naar tuin
Tuinontwerp
Van Mierlo Tuinen
Uitvoering
Totaaltuin Leende
Ontwerp overkapping
Van Mierlo Tuinen ism VDA architecten
Beplantingsadvies
Ruurd van Donkelaar
Verlichtingsplan
Licht Aan
Fotografie
Maayke de Ridder & Noël van Mierlo
Film
Noël van Mierlo